دغدغه ای که این روزها ذهن بسیاری از مشتاقان مهاجرت را درگیر خود کرده است، سوالات رایجی هست که برای آن ها پیش می آید و گاها رسیدن به جواب آن ها متحمل هزینه هایی می شود. ما در این مقاله سعی کردیم پاسخ بخشی از ده ها سوال به وجود آمده برای مهاجران را پاسخگو باشیم .

۱.برای مهاجرت همراه با همسر برای افراد متاهل، ورود همسر همزمان با فرد متقاضی امکان پذیر است ؟

پاسخ به این سوال بله است، در اصل همسر شما به عنوان همراه شما در پروسه مهاجرت شما شناخته می شود. شما می توانید به عنوان متقاضی اصلی، همزمان برای ویزای همراه همسر خود نیز اقدام کنید.

۲.حداقل دستمزد برای افراد تازه وارد از جمله دانشجویان اینترنشنال به خصوص دانشجویان ایرانی چقدر می باشد؟

هر فرد در کانادا حق دارد که حداقل دستمزد در کانادا را دریافت کند. قوانین قابل اجرایی در هر استان و قلمرو به عنوان بخشی از قوانین استاندارد برای اشتغال وجود دارد.
در اواخر سال ۲۰۱۷، حداقل دستمزد در کانادا حدود ۱۱٫۴۳ دلار در هر ساعت بود. نوناووت دارای بالاترین نرخ پرداخت حداقل ۱۳٫۰۰ دلار در ساعت بوده است. نیوفاندلند و لابرادور با پایین ترین قیمت با ۱۰٫۵۰ دلار در ساعت است.

۳. یک دانشجوی اینترنشنال در هفته، ماه و سال چند ساعت مجاز به کار در حین تحصیل می باشد؟

یک دانشجوی بین المللی مجاز است در هفته ۲۰ ساعت، در ماه ۸۰ ساعت و در سال ۹۶۰ ساعت به صورت پاره وقت کار کند (در صورتی که در فصل تابستان در صورتی که دانشگاه یا استاد مربوطه برای شما برنامه ای تدارک ندیده باشند این امکان هست که به صورت تمام وقت کار کنید

۴. هزینه جاری و اساسی برای یک فرد تازه وارد مهاجر به محیط کانادا نظیر یک دانشجو به چه صورت است؟

اجاره خانه در کانادا در موقعیت ها و شرایط مختلف و همچنین بر حسب امکانات رفاهی که اقامتگاه مورد نظر دارد بسیار متفاوت است. یکی از آیتم های ویژه برای یک اقامتگاه خوب دسترسی آسان به سرویس حمل و نقل است بخصوص اگر اتومبیل شخصی نداشته باشید . به عنوان مثال شهر تورنتو شهری بسیار بزرگ و انتقال از جایی به جای دیگر در این شهر چندین ساعت زمان می‌برد، پس برای اینکه از خرید اتومبیل در ابتدای ورود به کانادا بی نیاز باشید مکانی را برای زندگی انتخاب کنید که دسترسی بسیار آسان و بدون اتلاف وقت به سرویس حمل و نقل عمومی داشته باشید خانه های اجاره ای با دسترسی مستقیم مترو بسیار مقرون به صرفه است البته در ابتدا شاید فکر کنید برای این خانه ها هزینه بیشتری می پردازید اما به مرور زمان خواهید دانست که این هزینه ، شما را از هزینه های بزرگتر (اتلاف وقت و خرید اتومبیل) بی نیاز خواهد کرد.
باید عنوان کرد کسانی که شرایط مهاجرت کانادا را دارند انتخاب های زیادی برای محل اقامتشان وجود دارد و به همان نسبت هم در قیمت ها تنوع هست.انتخاب های اصلی محل اقامت برای دانشجویان به شرح زیر هستند :
خوابگاه دانشجویی : قیمت بین ۲۵۰ تا ۶۲۵ دلار کانادا در ماه.
خانه های دانشجویی فراهم شده توسط دانشگاه : ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار کانادا در ماه.
آپارتمان های شریکی : ۲۵۰ تا ۷۰۰ دلار کانادا در ماه. قیمت اجاره بسته به محل اقامت و خدمات ساختمان دارد.
لازم به ذکر است قیمتهای فوق بطور میانگین هزینه های اسکان در کانادا در نظر گرفته شده ولی بنا بر استان و شهر محل اسکان، این هزینه ها میتوانند متفاوت باشند
اینترنت: حدود ۵۰ الی ۶۰ دلار کانادا در ماه.
هزینه های خدمات پایه (مثل برق، آب، گرما و دفع زباله) : ۱۵۰ دلار کانادا در ماه.
اقامت و هزینه زندگی دانشجویی در کانادا کمی بالاست ولی از نظر کیفیت تضمینی است شما می توانید در این کشور با ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار در ماه از مغازه های محلی هزینه خوراک خود را تامین کنید (حتی برای یک زندگی دو نفره).
هزینه ی غذا در کانادا : شما هزینه ی زیادی برای غذا نخواهید پرداخت. این مبلغ در صورت خرید از سوپرمارکت ها و میوه فروشی های محلی از ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار کانادا در ماه تجاوز نمی کند. همچنین، اگر وعده های غذایی به صورت خانگی و محلی تهیه شود بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.
هزینه حمل و نقل : توصیه می شود در سالهای اول مهاجرت از سرویس های حمل و نقل عمومی استفاده کنید. این مورد هم بر حسب تعدا رفت و آمدهای روزانه شما می تواند متفاوت باشد.
همچنین، هزینه پوشاک هر فرد هم با توجه به نحوه زندگی و شخصیت هر فرد متفاوت است.
اشاره به چند نکته می تواند در این مورد مفید باشد :
سعی کنید ماهیانه مبلغی از حقوق خود را کنار بگذارید تا در انتهای سال که میخواهید اقدامی ضروری نظیر برگشت به ایران، یا خرید سوغاتی و یا هزینه های اضطراری غیرقابل پیش بینی را بدهید و با مشکلی مواجه نشوید .
برای خرید لوازم و وسایل زندگی به بودجه خود نگاه کنید شما می توانید در حراجی های تورنتو و یا دیگر شهرها وسایل مورد نیاز خود را با درصد تخفیف بالا خریداری کنید. همچنین، اگر بودجه لوازم نو را ندارید می‌توانید لوازم دست دوم تمیز را که قیمت آنها یک دهم لوازم نو هست خریداری کنید .
به عنوان جمع بندی، هزینه ی تحصیل و زندگی در کانادا نسبت به میانگین هزینه زندگی دانشجویی در دنیا کمی بالاتر است، اما کیفیت بالای زندگی در این کشور تضمین شده است. شما برای زندگی در اکثر شهرهای کانادا مثل کبک، مونترال و اوتاوا به حداقل ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار کانادا در ماه نیاز دارید. ونکوور، تورنتو و کلگری از گران ترین شهرهای کانادا هستند و هزینه ی زندگی در آنها به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا در ماه می رسد.

امیدواریم مطالعه این متن، آگاهی شما را نسبت به پرسش های رایج مهاجرت به کانادا آگاه ساخته باشد. با ما همراه باشید، در ادامه، در قالب مقالات دسته بندی شده سوالات مهاجرتی بسیاری از شما عزیزان در پست های بعدی مطرح و پاسخ داده خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره رایگان با وکلای رسمی مهاجرت کانادا از هم اکنون با ما در تماس باشید.

راه ارتباطی با مهاجرت برای ایرانیان
🏢دفتر کانادا
۰۰۱۵۱۴۴۶۲۲۸۴۰

🏢دفتر تهران
۰۲۱۴۴۸۰۱۰۷۸
۰۲۱۴۴۸۱۰۰۱۴

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

کانال مهاجرت برای ایرانیان

با یک کلیک در کانال اختصاصی مهاجرت برای ایرانیان عضو شوید

عضو شوید!
بستن