دولت کبک به تازگی اعلام کرده است که از اول ژانویه ۲۰۲۰، آندسته از اتباع خارجی و خانواده هایشان که می خواهند در کبک ساکن شده و زندگی خود را شروع کنند، می بایست در آزمون ارزش های دموکراتیک و کبکی آنگونه که در منشور حقوق بشر و آزادی های استان کبک منعکس شده شرکت کرده و از آن سربلند بیرون بیایند.

برای مهاجرت به استان کبک کلیک کنید

متقاضیان می بایست ظرف مدت ۶۰ روز از ارائه درخواست دریافت گواهی انتخاب کبک یا به اختصار CSQ در این آزمون شرکت کرده و حد اقل به ۷۵ درصد پرسش ها پاسخ صحیح بدهند. اگر زیر ۷۵ درصد پاسخ دهند، دوباره از آنها امتحان گرفته می شود. اگر در امتحان دوم هم رد شوند می توانند در دوره ای که وزارت مهاجرت کبک برگزار می کند شرکت نمایند.

کودکان زیر ۱۸ سال و افرادی که مشکلات پزشکی و بیماری دارند از این فرایند معاف هستند. جزییات بیشتری در مورد نوع پرسش ها، معیارهای نمره دهی و منابع امتحانی ارائه نشده است. افرادی که از طرف کبک انتخاب می شوند درخواست خود برای اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه می کنند؛ دولت فدرال هم با انجام معاینات پزشکی و استعلام سوء پیشینه فرایند تایید آنها را آغاز می کند.

اولین گام برای دریافت CSQ ارائه ابراز تمایل از طریق پلتفرم Arrima است. وزارت مهاجرت کبک ، ابراز تمایل ها را بازبینی می کند و برای آندسته از متقاضیانی که واجد شرایط بوده و معیارهای بازار کار کبک را دارند دعوتنامه صادر می کند. دولت کنونی کبک در اکتوبر ۲۰۱۸ دقیقا یک سال پیش بر سر کار آمد و از همان ابتدا، جذب مهاجران را موقتا کاهش داد و اعلام کرد که هر کس مایل به مهاجرت به کبک است باید از زبان فرانسه و ارزش های جامعه کبک آگاهی کافی داشته باشد؛ دولت کبک هدف از این کار را خوگیری بیشتر مهاجران با جامعه کبک اعلام کرده است.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال مهاجرت برای ایرانیان

با یک کلیک در کانال اختصاصی مهاجرت برای ایرانیان عضو شوید

عضو شوید!
بستن