در روزگار کنونی، مهاجرت امری عادی در دنیای مدرن برای رشد و شکوفایی افراد تلقی می شود.

متاسفانه، امور مهاجرتی زمینه نسبتاً خوبی را برای کلاهبرداری و استثمار افراد فراهم می‌کند. همانطور که اخیراً مشاهده کردیم، جعل هویت و اظهارات دروغ در پرونده های مهاجرتی غیر قابل پیگیری و راستی آزمایی نیست و وارد شدن از این طریق می‌تواند تاثیرات مخربی بر متقاضیان و خانواده های آنها بگذارد.

کلاهبرداری در مهاجرت یکی از انواع شایع کلاهبرداری‌ها می‌باشد.

اگر نگران این هستید که قربانی کلاهبرداری در مهاجرت شده اید یا مطمئن نیستید که طرف مقابل ممکن است یک کلاهبردار باشد یا نه، در اینجا سه مورد وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا در امان باشید.

  1. اطمینان از قانونی بودن منابع

اگر توسط فردی یا گروهی که ادعا می‌کنند وکیل یا مشاور مهاجرتی هستند، پیشنهادی دریافت کردید، اولین قدم تأیید اعتبار آنها است. به عنوان مثال در کشور کانادا تنها دو نفر به لحاظ قانونی مجاز به نمایندگی شما در پرونده مهاجرتی هستند:

۱) وکلاء

و

۲) مشاوران مهاجرت.

در حالی که وکلا و مشاوران مهاجرت بسیار متفاوت هستند، هم یک وکیل مهاجرت و هم مشاور می‌توانند یک راه در دسترس برای بررسی اعتبار خود در اختیار موکل قرار دهد.

وکلاى مهاجرت افرادی هستند که پس از دوره متوسطه، تحصیلات خود را در رشته حقوق با موفقیت اتمام رسانده اند. آنها می‌توانند از طریق ثبت مشخصات در کانون وکلای کانادایی، قانونی بودن فعالیت خود را نشان دهند. مشخصات و اطلاعات مشاوران مهاجرت، در شورای تنظیم مقررات مشاورین مهاجرت کانادا (ICCRC) ثبت می‌شوند و یک کد تایید صحت هفت رقمی را در اختیار آنها قرار می‌دهد که شما می‌توانید صحت و قانونی بودن فعالیت مشاور را در وب سایت ICCRC راستی آزمایی نمایید.

وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship.html

  1. بررسی راهی که با شما تماس برقرار کرده اند

موسسات قانونی مهاجرتی فقط از طریق ایمیل های سازمانی خود با موکلین تماس می‌گیرند. یکی از آسان ترین راه های برقراری تماس با افراد علاقه مند به مهاجرت به کانادا از طریق پیام رسان های اجتماعی است، به همین دلیل این پیام رسان‌ها به راحتی می‌تواند برای مکاتبات بین جعل کنندگان و کلاهبرداری از افراد مورد استفاده قرار گیرد.

اگر بدون اطلاع قبلی توسط یک کاربر رسانه ای اجتماعی که ادعا می‌کند نماینده یا مشاور مهاجرتی است با شما تماس گرفته شده، حتما اعتبار آنها را بررسی کنید. سازمان‌های قانونی و معتبر مهاجرتی، هرگز بدون اطلاع قبلی و هرگز از طریق بستر رسانه های اجتماعی که به طور رسمی از طرف آنها ایجاد نشده باشند، مستقیماً به موکلین خود پیام نمی‌دهند.

  1. کلاهبرداری در مهاجرت را گزارش دهید

گزارش دادن کلاهبرداری یک گام مهم برای ایمن نگه داشتن بقیه افراد است. اگر فکر می‌کنید قربانی کلاهبرداری در مهاجرت شده اید یا در وضعیتی قرار دارید که ممکن است از شما کلاهبرداری شود، با مرکز مبارزه با کلاهبرداری پلیس سلطنتی کانادا تماس بگیرید. می‌توانید با شماره تلفن های آنها تماس گرفته و یا به صورت آنلاین گزارش دهید. تمام ارتباطات خود را با فرد مزبور قطع کنید ، هرگونه ارتباطی را که ممکن است با فرد مشکوک داشته باشید یا داشته اید،از جمله متن ها یا پیام های WhatsApp، ایمیل یا پیام های اجتماعی را جمع آوری کنید و از تصمیم گیری های مهم مالی تا زمانی که تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نکرده اید، خودداری کنید.

بهترین راه برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری در مهاجرت یادگیری نحوه اعتبار سنجی مشاوران و گزارش کلاهبرداری ها است. پرونده مهاجرت خود را با اعتماد به افراد نادرست به خطر نیندازید.

امید است مقاله فوق راهگشای شما در انتخاب مسیر درست مهاجرت به کانادا باشد و هشداری باشد برای اینکه با فریب و دروغ های به ظاهر زیبای کلاهبرداران حرفه ای عمر و هزینه خود را هدر ندهید.

جهت اخذ مشاوره حضوری و یا مشاوره آنلاین رایگان مهاجرتی و اخذ ویزای تحصیلی، توریستی پنج ساله، سرمایه گذاری کانادا و … می توانید با ما به صورت ۲۴ ساعته از طریق وکلای رسمی مهاجرت و اقامت کانادا و مشاورین خبره در ارتباط باشید.

اعتماد شما سرمایه ماست.

☎🇨🇦۰۰۱۵۱۴۴۶۲۲۸۴۰

☎🇮🇷۰۲۱۴۴۸۰۱۰۷۸

 در یک دقیقه فرم ارزیابی رایگان مهاجرتی را تکمیل و شانس خود برای  مهاجرت به کانادا ارزیابی کنید

🌐http://iranianmigration.ir/canada-assessme

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

کانال مهاجرت برای ایرانیان

با یک کلیک در کانال اختصاصی مهاجرت برای ایرانیان عضو شوید

عضو شوید!
بستن