وزرات مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا حمایت از مهاجرت معادل ۷۴۷ میلیون دلار برای حمایت از برنامه های مهاجرتی در سال های  ۲۰۱۸  تا ۲۰۲۰ از دولت کانادا دریافت خواهد کرد.

این بودجه بخشی از بودجه کلی ۸۷۵ میلیون دلاری ست که دولت فدرال کانادا برای برنامه مهاجرتی شش ساله کانادا به وزارت مهاجرت این کشور اختصاص خواهد داد.

لیندسای کمپ، سخنگوی وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرد که این بودجه کمک می کند تا مدیریت و برنامه ریزی سیستم مهاجرتی کانادا با دقت و مسئولیت پذیری بیشتری انجام شود و همچنین بخش زیادی از این بودجه برای ارائه خدمات به مهاجران برای استقرار در جامعه کانادایی خواهد بود.

به گفته سخنگوی وزارت مهاجرت کانادا، بخش مازاد این بودجه برای حمایت مالی از وزارت مهاجرت و شرکای امنیتی آن برای دریافت و بررسی پرونده های مهاجرتی بیشتر صرف خواهد شد. بنابراین با افزایش بودجه برنامه های مهاجرتی، قطعاً ظرفیت های مهاجرتی نیز افزایش می یابند.

از آنجایی که دولت کانادا در نظر دارد که تعداد مهاجران را از طریق برنامه های اقتصادی تا ۶۰% افزایش دهد، بنابراین این بودجه به جبران کمبود نیروی کار و حمایت از پیشرفت اقتصادی کمک خواهد کرد.

برای ثبت نام در فرایند مهاجرت کلیک کنید

این سخنگو در ادامه سخنان خود به این نکته اشاره کرده است که افزایش نیروی متخصص از طریق سیستم حمایت از مهاجرت به توسعه اقتصادی کمک می کند و در نهایت باعث افزایش درآمد های مالیاتی می شود.

این بودجه ۷۴۷ میلیون دلاری مازاد بر بودجه ای ست که پیش از این دولت فدرال در طرح برنامه بودجه سال ۲۰۱۸ دولت کانادا اعلام کرده بود که در زیر به تفکیک آورده شده است:

۱۹۶میلیون دلار در بازه زمانی ۵ ساله برای برنامه مهاجرتی کارگران خارجی موقت
۳۲ میلیون دلار برای برنامه اشتغال زایی برای زنان تازه وارد اقلیت ها
۱۷ میلیون دلار برای بررسی پرونده های پناه جویان مرز کانادا و آمریکا در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹
۷ میلیون دلار در بازه زمانی ۵ ساله (۸۰٫۰۰۰ دلار در سال) برای راه اندازی برنامه ویزا استارت آپ
پیش از این نیز، وزارت مهاجرت کانادا در گزارش عملکرد سالانه خود در نوامبر ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که در این برنامه سه ساله، علاوه بر افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت، نحوه گزینش افراد نیز بر اساس نیاز بازار کار و اقتصاد کانادا تغییر خواهد کرد؛ به طوری که تا سال ۲۰۲۰ نزدیک به یک میلیون مهاجر جدید وارد کانادا خواهند داشت.

دولت کنونی کانادا، دولت لیبرال ها، شرایط مهاجرت و نحوه پذیرش مهاجران را تسهیل کرده است، اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید، توصیه می شود از این شرایط استفاده کنید.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

کانال مهاجرت برای ایرانیان

با یک کلیک در کانال اختصاصی مهاجرت برای ایرانیان عضو شوید

عضو شوید!
بستن